Hakkımızda

Bulteks Ltd Şti. 1993 yılında Ahmet Cevat Buldanlıoğlu tarafından kurulmuştur. Daha önceki yıllarda adi ortaklık şirketi olan firma yerli yarı otomatik tezgahlarla üretim yapmaktaydı ve sadece Türkiye pazarında müşteri portföyüne sahipti.

1996 yılında makine ekipman yatırımına armürlü otomatik tezgah alımıyla başlanmıştır. Jakarlı otomatik tezgah yatırımı ise 2002 yılında gerçekleşmiştir. Dokuma tezgahlarının yanında nakış makineleri ve konfeksiyon makineleri eklenerek ve eskiyen teknoloji yenilerek firma bugünlere ulaşmıştır.


Chief Designer

Firmamız bugün Bulteks ve Mulia tescilli markalarıyla havlu ve bornoz ile ilgili her ebat ve çeşitte ürün üretebilme kabiliyetine sahip bir duruma gelmiştir. Kendi markalarımızla iç ve dış piyasadaki müşterilerimize hizmet etmekteyiz. Bulteks son yıllarda ihracat hacmini arttırmayı hedefleyerek yurt dışı fuarlara katılmaya başlamıştır. Geçen sene ilk olarak Heimtextil 2017 ye katılınmış ve firmamız fuarda ilgi görmüş ve yeni müşteriler elde etmiştir.

Fashion Designer

Görsel ve kullanım olarak havlu ve bornozda inovasyon hedefi olan firmamız, yeni teknolojilere sahip makine alımları sürekli sürdürüp teknolojiyi takip eden bir firma olmayı hedef edinmiştir.

Visual Artist

Bulteks Ltd Şti bir aile kuruluşu olarak devam etmekte ve şu an 3. nesile intikal etmiştir. Denizli’ nin Buldan ilçesinde ender olarak istihdam sağlayan şirketlerden biridir. 2017 yılında güneş enerjisiyle kendi kullandığı elektriğide üreterek yeşil işletme olma yolunda ilerlemektedir.

Saygılarımızla;
Bulteks Ailesi